Otwórz formularz kontaktowy

Zestaw śrub HV do konstrukcji stalowych

W naszej ofercie posiadamy zestawy śrub HV, które stosowane są w konstrukcjach stalowych. To połączenie sprężane, które jest poddawane wyłącznie wpływowi sił sprężających lub rozciągającej. To gwarantuje wysoką trwałość i stabilność takiego połączenia, a także minimalizuje ryzyko wystąpienia jakichkolwiek uszkodzeń. Zazwyczaj występują w rozmiarach od M 12 do M 36.

W skład zestawu HV wchodzą:

– śruba zgodna z normą EN 14399-4, wykonana w klasie twardości 10.9; charakteryzuje się powiększonym łbem, dzięki czemu siły rozkładają się na większym obszarze a tym samym powoduje mniejszy nacisk jednostkowy. Wykonana ze stali i ocynkowana ogniowo.

– nakrętka zgodna z normą EN 14399-4, wykonana w klasie twardości 10, ocynkowana ogniowo. Tak samo, jak w przypadku śruby, nakrętki są powiększone w porównaniu do standardowych.

– dwie podkładki zgodne z normą EN 14399-6, wykonane ze stali o twardości 300HV, ocynkowane ogniowo.

Ze względu na właściwości i grubość ocynku ogniowego, śruby jak i nakrętki mogą występować w nadwymiarze. Dlatego zestaw powinien być ze sobą skalibrowany: pochodzić od jednego producenta, z jednej partii oraz kupiony jako zestaw. Dostawca zobowiązany jest do przedstawienia atestu 3.1, w którym podane są parametry, skład chemiczny oraz moment dokręcania.

 

Jeżeli posiadacie Państwo dodatkowe pytania dotyczące zestawów HV, zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego.

 

Nie znaleźliście Państwo potrzebnego wymiaru? Prosimy o kontakt z naszymi konsultantami:)